DofE-Logo-2008

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

je zahraničnými školami vysoko oceňovaný a komplexný rozvojový program, ktorý už od roku 1956 podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu.

Mladí ľudia vo veku 14 až 24 rokov si  stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity.

Záverečná akadémia

Akaduturum

Záverečná akadémia bilingválneho gymnázia Akaduturum je slávnostným ukončením školského roku. Je tu ako výsledok snahy ukázať a oceniť prácu a výsledky študentov vo viacerých oblastiach, v ktorých vynikajú.

Čítanie pre ZŠ

Veľkáči čítajú malkáčom

je úspešný študentský projekt, v ktorom študenti obohacujú hodiny angličtiny deťom na ZŠ.  Čítajú im rozprávky v angličtine. Pomáhajú tak deťom lepšie porozumieť čítanému textu. Študenti sa zas rozvíjajú v komunikácii a tvorivom myslení.

Zažite rozprávkovú hodinu pre Vaších prvákov/druhákov aj na Vašej škole. Ak máte záujem o takúto hodinu, stačí nás kontaktovať a dohodnúť si spoločný termín, prípadne si vybrať rozprávku.

Naše gymnázium má aj vlastný časopis
We are the FUTURUM
Prezrite si naše akcie

Fotogaléria